Elektrik ve Elektronik Tesisler

Metro İstanbul, işletmeciliğini yaptığı metro, hafif metro, tramvay, füniküler ve teleferik hatlarına ait elektrik ve elektronik tesisleri istenilen çalışma şartlarına uygun olarak sürekli çalışır vaziyette tutmaktan sorumludur. Firmamız, elektrik ve elektronik sistemlerin sürekli çalışmasının “hizmet kalitesi” ve “müşteri memnuniyet seviyesi” için önemli oranda belirleyici olduğunun bilincindedir. Bu nedenle bu sistemlere yönelik yapılan tüm bakım-onarım faaliyetlerini, deneyimli teknik personeli ile sorunları, kaynağında ve büyümeden çözme anlayışı içinde ve son derece titiz bir çalışma ile yürütmektedir.

Güvenli, hızlı ve konforlu bir seyahat için telsiz sistemi, transmisyon ve telefon sistemleri, elektronik güvenlik sistemleri, saat sistemi, SCADA sistemi, CCTV ve anons sistemi, yangın algılama ve ihbar sistemi, tren hareketlerinin emniyetli olmasını sağlayan sinyalizasyon sistemi ile araçlara enerji sağlayan katener sistemi, yardımcı güç dağıtım sistemleri, kesintisiz güç kaynakları ve trafolar gibi enerji sistemlerine ilişkin arızaların giderilmesi ve koruyucu bakımlarının yapılması bu kapsamda yapılan en önemli çalışmalar arasındadır.

                    

Tramvay Elektrik Direği Bakımı Tramvay Elektrik Kontrol Tramvay Bağlantı Kontrolu Tramvay Elektrik Kablosu Güvenlik Kamerası Bakımı Tramvay Bağlantı Kontrolu 2 Tramvay Elektrik Direği Bakımı 2 Tramvay Elektrik Direği Bakımı 3