Genel Müdür

    Kasim _kutlu _new _photo

KASIM KUTLU

        1 Mart 1957'de Rize'nin Güneysu ilçesinde doğan Kasım KUTLU, 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

 

     Profesyonel hayatta birçok üst düzey yöneticilik deneyimi bulunan Kutlu, sırasıyla; Sarıyer Belediyesi'nde Makine İkmal Müdür Yardımcılığı, Çaykur' da Bakım Onarım Müdürlüğü, Kağıthane Belediyesi'nde Makine İkmal Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 

 

    Genel Müdürlük görevini yürütmekte olduğu İSBAK A.Ş.’nin 1986 yılında kuruluş çalışmalarında da görev alan Kasım KUTLU, 1994-1999 yılları arasında da İSBAK A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Bu süre içinde İSBAK’ ı Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında teknoloji üreten bir yapıya kavuşturdu ve Türkiye’de bu alandaki birçok ilke imza attı.

 

     2004 yılından itibaren İSBAK A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine tekrar atanmasının ardından, pazarlama birimini kurdu ve İSBAK’ı sektöründe Türkiye’nin lider kuruluşu haline getirdi. 2005 yılından itibaren yaptığı açılımlar neticesinde İSBAK’ın yurtdışı pazarda da yer almasını sağladı.

 

     Akıllı Ulaşım Sistemleri sektöründe birçok ulusal ve uluslar arası yayını bulunan Kutlu, 04.09.2015 tarihinde Ulaşım A.Ş. Genel müdürlüğüne atanmıştır.

 

     Kamu deneyiminin yanı sıra özel sektörde, inşaat ve enerji alanlarında çalışmalar yapmış olan Kasım Kutlu’nun sosyal ve bölgesel derneklerde de başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri bulunuyor.