Haberler

“GÖZLERİNİ AÇ” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

 

Dünyanın farklı farklı ülkelerinde görme bozukluğu yaşayanların tedavi süreçlerini anlatan resim sergisi, Yenikapı Metro İstasyonu'nda ziyarete açıldı.

Yeryüzü Doktorları Derneği'nce, dünyanın farklı ülkelerinde görme bozukluğu çekenlerin tedavisi amacıyla başlatılan "Gözlerini Aç Projesi" kapsamında çekilen fotoğraflardan oluşan sergi, İstanbul Yenikapı Metro İstasyonu'nda beğeniye sunuldu.

            

           DSC_0043

             

Sergiye ilişkin açıklama yapan Yeryüzü Doktorları Genel Müdürü Ali Doğan, dünya genelinde 300 milyona yakın görme bozukluğu çeken insan bulunduğunu belirterek, bu sayının önemli bir kısmının da Afrika'da yaşadığını söyledi.

Dernek olarak dünyanın birçok ülkesinde sağlık ihtiyacı olanlara yardım götürdüklerini anlatan Doğan, "Yeryüzü Doktorları uzun yıllardır dünyanın birçok ülkesinde Türkiye ve dünyanın gönüllü doktor ve bağışçılarının desteğiyle göz kampları kuruyor. Son 4 yılda çekilen fotoğraflardan oluşan bir sergiyi milyonlarca İstanbullu ile buluşturduğumuz için mutluyuz." diye konuştu.

           

           DSC_0044

                   

Ali Doğan, sergiyle birlikte Afrika'daki sağlık sorunlarına farkındalık oluşturmayı amaçladıklarına dikkati çekerek, bu yıl için Afrika'da 2 bini aşkın göz ameliyatı gerçekleştirdiklerini, 2017'de ise 5 bin hastaya ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Sergi, 29 Kasım Salı gününe kadar Yenikapı Metro İstasyonu'nda açık kalacak. Sergi, daha sonra Taksim ve Hacıosman metro istasyonlarında da sanatseverlerle buluşturulacak.

 

              DSC_0045

    

             DSC_0046

             

             DSC_0051

     

            DSC_0052