Haberler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ RESİM SERGİSİYLE YÂD EDİLİYOR

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Resim Sergisiyle Yâd Ediliyor

    

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Metro İstanbul A.Ş, Taksim ve Yenikapı istasyonlarında 15 Temmuz Darbe Kalkışmasında şehit olan şehitlerin anısına bir resim sergisi düzenledi.

      

15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit olan “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini” anmak ve hatıralarını yaşatmak için Metro İstanbul A.Ş tarafından 29 demokrasi şehidinin resimlerinin bulunduğu bir resim sergisi düzenlendi. Yetkilerden alınan bilgiye göre Taksim ve Yenikapı istasyonlarında 9 Eylül tarihinde ziyarete açılan resim sergisinde, resimleri sergilenen demokrasi şehitlerinin portre resimleri rasgele seçildi.

     

Vatandaşlardan tarafından yoğun ilgi ve takdir gördüğü gözlemlenen resim sergisini ziyaret eden bazı vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’nin birer kahraman olduğunu ve Türk Milleti’nin bu kahraman evlatlarının göstermiş olduğu eşsiz fedakârlığı ne tarihin ne de kendilerinin asla unutmayacaklarını vurguladılar. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığının gözlendiği resim sergisi uzun bir süre Taksim ve Yenikapı metro istasyonlarında ziyaretçilere açık olacak.

    

 1 (1)

   

1 (3)

    

1 (13)

      

1 (15)

         

1 (16)

    

1 (18)

    

1 (9)