Haberler

23 NİSAN İSTANBUL METROSUNDA DA ŞENLİKLERLE KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Metro İstanbul bünyesindeki metro ve tramvay hatlarında, bu yıl da coşkuyla kutlandı.

Tüm yurtta coşku ile gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamaları, Metro İstanbul bünyesinde Aksaray-Atatürk Havalimanı, Hacıosman-Yenikapı, Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, Kadıköy-Kartal, Bağcılar-Kabataş, Kadıköy-Moda, Topkapı-Habipler ve Eyüp-Piyer Loti Teleferik hatlarında süslenen araçlarda ve Bağcılar, Yenikapı ve Kadıköy istasyonlarında kurulan özel etkinlik alanlarında palyaçolar eşliğinde coşkulu bir şekilde kutlandı.

Her hatta birer aracın süslendiği, kurulan etkinlik alanlarında çocuklara palyaçolar tarafından değişik hediyelerin verildiği programlar çerçevesinde; yüz boyama, fotoğraf çekinme, şarkı söyleme gibi etkinliklerin yanında, kurulan şişme oyun alanlarında çocukların eğlenmelerini kapsayan etkinlik süresince çocukların doyasıya eğlendiği gözlendi.

Ayrıca, Bağcılar Metro İstasyonu’nda fotoğraf baskısı için kurulan seyyar baskı sistemi ile isteyen çocukların hazırlanan fotoğraf çekinme platformunda resminin çekilip kendilerine kısa sürede teslim edilmesi çocukların yüzünü güldürdü.

Iki Palyaço

Sabah saat 10:00’da başlayıp 16:00’da son bulan 23 Nisan Şenlikleri kapsamında, program boyunca metroda yolculuk eden çocuklara çok sayıda kum boyama seti, Metro İstanbul ve İBB logolu balon, Türk Bayrağı, şeker, şapka ve askılı çanta dağıtımı yapıldı.

Çocukların ve velilerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlamalarına Bağcılar Belediyesi Engelliler Merkezi’nden gelen engelli ziyaretçiler özel ilgi gösterdi.

Araç içerisinde ve etkinlik alanlarında çocukları eğlendiren ve çocuklara yüz boyaması yapan palyaçolar değişik aktivitelerle program sonuna kadar çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Etkinlikler çerçevesinde Bağcılar, Yenikapı ve Kadıköy İstasyonlarındaki programlarda ise müzisyenler sahneye çıkarak çocuklarla birlikte şarkı söyledi. Kurulan portatif oyun alanlarında kaydırak, tahterevalli, salıncak ve oyun evinden oluşturulmuş yumuşak zeminli oyun parklarına, çocuklar ve velileri etkinlik boyunca yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul genelindeki bütün hatları kapsayan aktivitelerin, çocukların yanında veliler ve turistlerden de oldukça yoğun ilgi gördüğü gözlendi.

23 NİSAN HABER II