Haberler

İstanbul Ulaşım’ın düzenlediği fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu!

İstanbul Ulaşım, sosyal sorumluluk ve sosyal medya alanlarındaki atağına devam ediyor! 15 Temmuz’da başlayıp 3 Ağustos’a kadar devam eden fotoğraf yarışmasında dereceye girenler, 21 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen törende ödüllerini aldı!

 

İstanbul Ulaşım, sosyal sorumluluk ve sosyal medya alanlarındaki atağına devam ediyor! Sosyal medya ve sosyal sorumluluk alanlarında daha aktif olmak amacıyla düzenlenen ödüllü fotoğraf yarışması ödülleri, 21 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen törende sahiplerini buldu!

Dereceye giren 7 yarışmacıya ödüllerini Genel Müdür Ömer Yıldız ve üst düzey yöneticiler bizzat takdim ederken, kurumun bu gibi organizasyonlara ilerleyen dönemlerde hız vereceği bildirildi.

 

İstanbul Ulaşım Fotoğraf Yarışması hakkında

İstanbul Ulaşım AŞ Sosyal Medya Komisyonu’nun sosyal medya ve sosyal sorumluluk alanlarında daha aktif olmak amacıyla düzenlediği ve 15 Temmuz 2014’te başlayan “Ramazan, Raylı Sistemler ve İstanbul temalı Fotoğraf Yarışması”na katılımlar 3 Ağustos 2014 tarihine kadar devam etti.

Yarışmaya 258 farklı katılımcı, toplamda 760 farklı fotoğraf ile başvururken, değerlendirmeye alınan fotoğraflar “temaya uygunluk” ve “fotoğraf kuralları ve kalitesi” kriterlerine göre İstanbul Ulaşım personeli arasından seçilen ve fotoğrafçılık konusunda deneyimi olan seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi.

 

Sosyal medya kullanımında büyük artış!

Yarışma süresince fotoğraflarını mail yoluyla ileten katılımcılardan, yarışmaya gönderdikleri fotoğrafları aynı zamanda İstanbul Ulaşım’ın sosyal medya hesapları içerisinde  #metrodaramazan, #metrogram ve #istanbululasim hashtag’lerini kullanarak paylaşmaları istendi.

Yarışma sayesinde kurumsal facebook hesabında %16, twitter hesabında %4, instagram hesabında ise %280 oranında kullanıcı artışı gerçekleşti. İstanbul Ulaşım, yarışmadan elde edilen bu yüksek ivmeyi bundan sonraki paylaşımlarla da güçlendirerek, sosyal medya kanallarının yolcularımız ve vatandaşlarımız tarafından aktif kullanımını sağlamayı amaçlıyor.

 

İşte yarışmada dereceye girenler

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Genel Müdür Ömer Yıldız ve üst düzey yöneticiler bizzat takdim ederken, kazananlar fotoğraflarının hikâyesini de yönetimle paylaştı.

Ödüllü fotoğraf yarışmasında dereceye girenler şu şekilde:

 

1.’lik ödülü: Gökçe Çiçek ALTUNBAY

2.’lik ödülü: Özcan ŞENKAYA

3.’lük ödülü: Harun ÖZTÜRK

Mansiyon ödülü: Kenan TAŞPINAR ve Hakan YAYLA

Sergileme Ödülü: Hasan Serhat BERKLİ ve Reha GÜVEN

 

İstanbul Ulaşım olarak “Ramazan, Raylı Sistemler ve İstanbul temalı Fotoğraf Yarışması”nda dereceye giren yarışmacılarımızı tebrik ediyor; yarışmaya katılan ve sosyal medyada sürece destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Ödül töreni videosuna erişmek için TIKLAYIN!