Haberler

İSTANBUL METROSUNDA, 23 NİSAN ŞENLİKLERLE KUTLANACAK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Metro İstanbul bünyesindeki metro ve tramvay hatlarında bu yıl da coşku kutlanacak.

23 Nisan kutlamaları için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığı Metro İstanbul bünyesinde, bu sene de, geniş çerçeveli bir organizasyon hazırlandı. Etkinlikler kapsamında Aksaray-Atatürk Havalimanı, Hacıosman-Yenikapı, Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, Kadıköy-Kartal, Bağcılar-Kabataş, Kadıköy-Moda, Topkapı-Habipler ve Eyüp-Piyer Loti Teleferik hatlarında birer adet araç süslenecek ve çocukların eğlendirilmesi için ikişer palyaçoda hazır bulunacak. Hatlarda görev yapacak palyaçolar, ziyaretçi çocuklara yüz boyama, kum boyama ve hediye dağıtımı yapacaklar.

Sabah saat 10:00’da başlayıp 16:00’da son bulacak 23 Nisan Şenlikleri kapsamında, program boyunca metroda yolculuk eden çocuklara, 10.000 adet kum boyama seti, 10.000 Metro İstanbul ve İBB logolu balon, 10.000 adet Türk Bayrağı, 500 kilo şeker, 5.000 şapka, 5.000 askılı çanta, ve değişik bedenlerde 23 adet t-shirt dağıtımı yapılacak.

Ayrıca fotoğraf baskısı için Bağcılar etkinlik alanında seyyar baskı sistemi kurularak, isteyen çocukların resmi çekilip kendilerine teslim edilecek.

Bağcılar, Yenikapı ve Kadıköy İstasyonlarındaki programlarda ise müzisyenlerin sahneye çıkacağı ve çocuklarla şarkı söyleyeceği, 20 metre karelik çim halı ile kaplanmış özel etkinlik alanlarında kaydırak, tahterevalli, salıncak ve oyun evinden oluşturulmuş yumuşak zeminli oyun parkı ve boyama alanı kurulacak.