Haberler

İstanbul Ulaşım’dan miniklere 23 Nisan jesti

İstanbul Ulaşım’dan miniklere 23  Nisan jesti
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan’da çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi.
 
Bu kapsamda Taksim ve Kadıköy istasyonlarında oyun alanları oluşturulurken, metro ve tramvay hatlarında hazırlanan “Çocuk Trenleri” gün boyu hizmet verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde; Karagöz-Hacivat, Keloğlan ve Nasrettin Hoca gibi geleneksel figürlerin yer aldığı boyama kitapları, boya kalemleri ve şeker dağıtıldı.
 
Trene ters binen Nasreddin Hoca
 
Üzerinde trene ters binmiş Nasrettin hoca figürleri yer alan buzdolabı magnetleri de dağıtılan etkinliklerde palyaçolarla birlikte Nasreddin Hoca kıyafeti giyen görevliler de yer aldı. Taksim ve Kadıköy istasyonlarında oluşturulan oyun alanlarına yoğun ilgi gösteren çocuklar ise doyasıya eğlenme imkanı buldu.
 
Miniklerle söyleşi
 
Basın ve Halkla İlişkiler biriminin günler öncesinden hazırlıklarına başladığı etkinliklere İşletme çalışılanları da katkı sundu. 23 Nisan sevincini yaşayan miniklerle söyleşiler gerçekleştiren Halkla İlişkiler ekibi, tren ve istasyonlarda düzenlenen etkinlikleri gün boyu kayıt altına aldı.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’a özel hazırlanan “Çocuk Trenleri”; T1 Bağcılar – Kabataş ve T4 Topkapı-Habipler tramvay hatları ile T3 Kadıköy-Moda Nostalji tramvay hattında 10 dakika, Eyüp-Piyer Loti Teleferiğinde ise 6 dakika aralıklarla sefer yaptı. M1 Aksaray, M2 Şişhane- Hacıosman, M4 Kadıköy – Kartal metro hatlarında da hizmet veren “Çocuk Trenleri” saat 10:00’dan 16:00’a kadar miniklerle buluştu.