Haberler

METRO İSTANBUL BİR ÖDÜL DAHA KAZANDI!

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları ödüllendirmek için bu yıl üçüncüsü düzenlediği “Baykuş Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödül töreni araştırma, araştırmaveren, veritoplama, reklam, reklamveren, medya ve pazarlama camiasının seçkin isimlerini Adile Sultan Sarayı’nda buluşturdu.

Araştırma dünyasının en büyük ödülü olan Baykuş Ödüllerinde, Sosyal Baykuş kategorisinde (kamuoyu ve sosyal araştırmalar) “Ulaşımda Engelsiz Yaşam” temasıyla yarışan Metro İstanbul “Özellikli Gizli Müşteri Projesi” ile 3.’lük (bronz) ödülünü almaya hak kazandı.

 

          Odul (3)

Projede görev alan Metro İstanbul çalışanları, 16 Eylül 2015 Çarşamba günü Adile Sultan Sarayı’nda yapılan ödül töreninde diğer yarışmacılarla birlikte ödüllerini aldı.

 

Özellikli gizli müşteriler aramızda!

Projenin hazırlama ve gelişim süreci, projenin fikir babası olan Metro İstanbul İstasyon Hizmetleri Koordinatörü Fatih Demircan ile Stratejik Planlama ve Hizmet Geliştirme Şefliği çalışanları tarafından yürütüldü. Dezavantajlı yolcu guruplarından tekerlekli sandalyeli, görme engelli ve 65 yaş üzeri gibi farklı karakteristik özelliklere sahip olan gizli müşteriler, istasyon ve araçlarımızı düzenli bir şekilde denetleyerek, erişim anlamında karşılaştıkları güçlükleri ilgili birimlere raporlayarak eksikleri görme ve düzeltme imkânı sundular.

              Genis

  

Geçen yıl 7 kategoride toplam 74 araştırma projesinin yarıştığı Baykuş Ödülleri’nde bu yıl başvurular neredeyse 2 katına ulaştı. Baykuş Ödülleri 2015′te bu yıl 7 kategoride toplam 134 araştırma projesi yarıştı ve Baykuş Ödülleri’ne 2015′e katılım %82 oranında arttı.

10 Ocak 2013- 18 Mayıs 2015 döneminde gerçekleştirilmiş araştırma projelerinin yarıştığı Baykuş Ödülleri 2015′te jüri ön elemesi ve değerlendirmesi sonucunda toplam 59 proje final değerlendirmesine kaldı. Bu yıl en yoğun başvuru alan kategoriler sırasıyla; İçgörülü Baykuş, Usta Baykuş ve Vizyoner Baykuş kategorileri oldu.

 

İletişim, marka, pazarlama, reklam, araştırma veren, akademisyenle, meslek kuruluşları yöneticileri ve araştırma sektörünün profesyonellerinden oluşan 20 kişilik jüri 19 saat proje okuması yaptı. Her bir jüri üyesi toplamı 1608 sayfadan oluşan projeleri  dikkatle inceleyerek Türkiye’nin en başarılı araştırmalarını belirledi.

 

20 jürinin yaptığı değerlendirmelerde toplam 7 kategoride ödül alan projeler şu şekilde yer aldı;

            3.Baykus Odulleri Odul Alanlar