Haberler

İstanbul Ulaşım A.Ş Toplu Ulaşım Fuarı'nda…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin önderliğinde ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ‘Toplu Ulaşım Haftası' nın ikincisi 28 Kasım-04 Aralık 2011 tarihleri arasında, 4. Ulaşım Sempozyumu ve Sergisi ise 01-02 Aralık 2011 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Hafta boyunca organize edilecek etkinliklere İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen toplu ulaşım otoritelerinin temsilcileri katılıyor.


İstanbul Ulaşım A.Ş'nin de stant açtığı etkinliklerde İBB Başkan vekili Ahmet SELAMET, İETT Genel Müdürü Hayri BARAÇLI, İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr.Hasan ÖZÇELİK, İETT Genel Müdür Yardımcısı Mümin KAHVECİ, Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Ömer YILDIZ, İSBAK A.Ş Genel Müdürü Kasım KUTLU ve çok sayıda üst düzey bürokrat standı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Hafta boyunca en önemli etkinlik olan Transist 2011 Ulaşım Sempozyumu'nun yanı sıra bir de sergisi açıldı. Toplu ulaşım sistemlerini tanıtmak ve sevdirmek amacıyla ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik gezi programları ile temalı resim ve fotoğraf yarışmaları düzenlendi. İETT tarafından hazırlanan ‘Toplu Ulaşımda Görgü ve Nezaket Kuralları' kitapçığı hafta boyunca okullarda ders olarak okutuluyor. Ayrıca İstanbul'un büyük meydanlarında halkın sesi panosu ve grafiti duvarları kurulacak, İstiklal ve Bağdat Caddesi`nde sokak konserleri düzenleniyor. Toplu taşımayı teşvik amacıyla hafta boyunca toplu taşıma araçlarını kullanan her milyonuncu yolcuya bir aylık dolum yapılmış seyahat kartı hediye ediliyor. Ayrıca bu yılki etkinliğin ana teması erişilebilirlik uyarınca Haliç Kongre Merkezi`nin önüne tam erişilebilir özellikli örnek bir platform (durak) kuruldu.

<<Tüm Haberler