Haberler

KADIKÖY-KARTAL METROSUNDA YÜZLER GÜLÜYOR

METRO HATTINDA YÜZLER GÜLÜYOR

17 Ağustos’ta Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılan "Kadıköy – Kartal Metrosu"nda yolcular  seyahat etmenin mutluluğunu yaşıyor. Trafiğe takılmadan yeraltından yalnızca 32 dakikada Kartal’dan Kadıköy’e ulaştıklarını dile getiren Anadolu Yakası halkı metronun Kaynarca'ya uzanmasını bekliyor.İstanbul Ulaşım A.Ş Basın ve Halkla İlişkiler Şefliği metro yolcularının görüşlerini aldı.

İşte yolcu gözünden Kadıköy – Kartal Metrosu,

Tevfik Eraslan ( BANKACI )

Çocuklarımla birlikte böyle bir fırsatı yakalamış olmaktan son derece mutluyum.  Araç kullanıyordum çünkü diğer toplu taşıma araçları aileyle kullanıma çok müsait değillerdi. Araç kullandığım dönemde otopark bulabilmek için harcadığım süre, metroyla ulaşımı sağladığım süreden daha uzundu.

Hakan Taşlı

İnsan için yapılabilecek insanın ulaşım kolaylığı açısından çok büyük rahatlık. E-5 ve minibüs yolundaki çileyi düşündüğünüz zaman büyük bir hizmet. Emeği geçen herkese teşekkürler.

İsmail Aydın  (AŞÇI )

Sıcak havalarda büyük kolaylık serin bir yolculuk karayolundaki trafik metroda yok.

Osman Sevimli  (EMEKLİ )

Saate bakıyorum Kartal'dan buraya yarım saatte gelmişim. Dış devletlerde de metroya bindim daha iyisini yapmışlar. Türkiye onları geçmiş bu kadarını tahmin etmiyordum. Türkiye uçuyor .

Fatih Yılmaz (ÖZEL GÜVENLİK )

Ulaşım olarak oldukça kısa yarım saate geldik. Normalde bir saati buluyordu. Havalandırma olarak çok memnunuz. Baya serin minibüslerden serin minibüsler çocuk arabasıyla almıyordu. Artık çok rahatız.

Mehmet Sayman  (EMEKLİ )

Minibüslerle gidip geldiğimizde trafik çok yoğun oluyordu. Yedi dakikada Göztepe'den buraya indik. Çok büyük masraf yapandan Allah razı olsun.

Halil Gündoğdu  (EMEKLİ )

Atatürk'ün fikrini burada onaylıyorlar. Atatürk vefat edince demir yolları durmuştu. Allah Tayyip Erdoğan'dan  razı olsun. Türkiye’ nin demir ağlarda örüldüğüne  şahitlik ediyoruz. Ben 75 yaşına giriyorum Türkiye böyle devlet böyle hükümet, millet görmedi.

Uğur Kavral  (EĞİTİM DANIŞMANI)

Sesli uyarı sistemleri çok gelişmiş. Önceden ulaşımımı kendi özel aracımla sağlıyordum artık metroyu tercih ediyorum.

Hasan Cömert

Senelerce eziyet çekmişiz. Daha hızlı indim bindiğim yer belli panik derdimiz yok, tertemiz ayakta gitmek zorunda değiliz. Masaj yapmasını beklemiyorum metronun, metro bizim için adrenalin ve hız.

Remzi Kaya

Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmadı. Şuan ki iktidar yaptı, çok güzel ve başarılı. Bu metro cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı, tüm millete hayırlı olsun.

Levent Tayla  (BASIN)

Acil bir randevum var ancak metro sayesinde randevuma yetişebileceğimi düşünüyorum. Kendi arabam var ancak yetişebilmek için metroyu kullanıyorum

Tuğra Tilki  ( MÜZİK ÖĞRETMENİ )

Bir buçuk saatte gittiğim güzergahı  yarım saatte gidiyorum.Yazın serin ve çok iyi oluyor . Ekranlar yeni eklenmiş tasarımı ve dizaynı çok şık.