Haberler

KARANLIKTA DİYALOG MÜZESİNDE İLK NİKÂH CUMARTESİ GÜNÜ KIYILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul AŞ. tarafından metro istasyonlarının nikâh ve düğün merasimi gibi sosyal etkinliklere açılması ile birlikte, evlilik hazırlığı yapan genç çiftlerin metro istasyonlarında nikah kıymak için talepleri artarak devam ediyor.

 

En son geçtiğimiz hafta Olimpiyat Metro İstasyonu’nda gerçekleştirilen düğünden sonra şimdi de görme engelli vatandaşların daha iyi anlaşılabilmesi için Gayrettepe Metro İstasyonu içerisinde yapılan “Karanlıkta Diyalog Müzesinde” görme engelli Geylani Akçay ve Ronahi Diker çiftinin nikâhı kıyılacak.

         

 Engelli _davetiye -05

          

Cumartesi günü saat 14:30’da Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından kıyılacak olan nikah, tamamen “Karanlıkta Diyalog Müzesi” personellerinin rehberliğinde gerçekleştirilecek.

 

Metro İstanbul AŞ. Genel Müdürü Kasım Kutlu’da hazır bulunacağı nikah töreninde, tam manasıyla zifiri karanlık bir ortamda kıyılacak olması nedeniyle Türkiye’de bir ilke imza atılacak. Metro müzisyenleri canlı müzik icrasında bulunacağı nikah merasiminde davetlilere ikramda yapılacaktır.