Haberler

METRO İSTANBUL’DA 23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

                                             

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Metro İstanbul bünyesindeki metro ve tramvay hatlarında yine coşkuyla kutlandı.

                      

            A1 (2)

                       

Yurt genelinde coşku ile gerçekleştirilen 23 Nisan kutlamaları, Metro İstanbul bünyesinde Aksaray-Atatürk Havalimanı, Hacıosman-Yenikapı, Kirazlı-Başakşehir-Metrokent, Kadıköy-Tavşantepe metro hatları, Bağcılar-Kabataş, Kadıköy-Moda, Topkapı-Mesci-i Selam tramvay hatları ve Eyüp-Piyer Loti Teleferik hattında süslenen araçlarda ve Yenikapı istasyonunda kurulan özel etkinlik alanında palyaçolar eşliğinde coşkulu bir şekilde kutlandı.

             

              A1 (12)

         

Her hatta 23 Nisan’a özel birer aracın süslendiği ve Yenikapı İstasyonu’nda kurulan etkinlik alanında İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından sergilenen “Karagöz’ün Uykusu” adlı tiyatro oyununun sergilendiği programlar kapsamında, palyaçolar tarafından çocuklara değişik hediyeler verildi. Saat 11.00’da ve 13.00’da iki seans olarak sahnelenen tiyatro oyununa yoğun ilgi gösteren çocukların yüz boyama, fotoğraf çekinme, şarkı söyleme gibi aktiviteler eşliğinde etkinlik süresince doyasıya eğlendiği gözlendi.

                        

            A1 (15)

 

Ayrıca, Yenikapı Metro İstasyonu etkinlik alanında fotoğraf baskısı için kurulan seyyar baskı sistemi ile isteyen çocukların, hazırlanan fotoğraf çekinme platformunda resminin çekilip kendilerine kısa sürede teslim edilmesi çocukların yüzünü güldürdü.

 

Sabah saat 10.00’da başlayıp 16.00’da son bulan 23 Nisan Kutlamaları kapsamında, program boyunca metroda yolculuk eden çocuklara İBB logolu balon ve Türk Bayrağı dağıtıldı.

             

            A1 (11)

         

Hatlardaki çocuklar için özel hazırlanan araçlar içerisinde ve Yenikapı etkinlik alanında çocukları eğlendiren ve çocuklara yüz boyaması yapan palyaçolar değişik aktivitelerle program sonuna kadar çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Etkinliğe katılan çocuklar etkinlik çerçevesinde müzisyenlerle birlikte sahneye çıkarak şarkı söyledi.

 

              A1 (1)

        

Kamuoyunda trenlere karşı özel ilgisi ile bilinen ve daha önce Metro İstanbul tarafından en büyük hayali tren sürmek olan hayaline kavuşturulan "serabnel pars" hastası Akif Hamza Aydın'da Yenikapı Metro İstasyonu'ndaki etkinliklere katılarak eğlenceli bir gün geçirdi. Oldukça neşeli olduğu gözlemlenen Akif Hamza'nın “Karagöz’ün Uykusu” oyununu ilgiyle izlediği görüldü.

       

            A1 (14)

        

            A1 (16)

      

            A1 (3)

        

            A1 (4)

                          

            A1 (5)

    

            A1 (6)

            

       

            A1 (7)

          

            A1 (8)

           

 

             A1 (9)

 

            A1 (10)

         

            A1 (13)