Haberler

İstanbul Ulaşım, Kırgızistan Heyetini Misafir Etti


2006-20011 yılları arasında yapılmış olan ve 2023 vizyonunu belirleyen temel çerçeveyi sunan İstanbul Ulaşım Ana Planı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teknik destek veren Japon İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (JICA), bu desteğin bir benzerini bu kez Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te veriyor.


JICA Bişkek'e verdikleri destek kapsamında, 9-10 Şubat 2012 tarihlerinde Bişkek'in Valilik, Belediye Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'nden üst düzey temsilcileri İstanbul'da ağırlayarak İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü, İBB Trafik Müdürlüğü, İSBAK A.Ş. ve İstanbul Ulaşım A.Ş. ilgili heyete İstanbul'un tecrübelerini aktarmıştır.


Program kapsamında 9 Şubat'ta İBB Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından 'İstanbul Ulaşım Ana Planı' sunumu, JICA tarafından 'İstanbul Trafik Talep Yönetimi' sunumu ve İBB Trafik Müdürlüğü ile İSBAK tarafından 'Trafik Kontrol Merkezi ve Akıllı Ulaşım Sistemleri' sunumu yapılmıştır.


Programın son gününde ise heyete İstanbul Ulaşım A.Ş tarafından ise İstanbul'un kent içi toplu taşıma sistemi ve raylı sistemlerde gelecek planları tanıtılmış ve ilgililerin teknik soruları yanıtlanmıştır.

<<Tüm Haberler