Haberler

Okumak Hayattır Diyen Öğrenciler Tramvayda Hayat Buldular


İstanbul Ulaşım A.Ş.'nin desteğiyle Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Mustafa Yeşil İlköğretim Okulu tarafından Habipler- Topkapı tramvay hattında, 200 öğrenci, 35 öğretmen, 50 öğrenci velisinin katılımıyla 'Okuyan İnsan Projesi' gerçekleştirildi.


Proje kapsamında hareket eden öğrenciler Taşköprü - Topkapı istasyonları arasında tramvaya binerek, Türk edebiyatının önemli isimlerine ait eserleri okudular.


Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması için bu projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Gaziosmanpaşa Mustafa Yeşil İlköğretim Okulu Müdürü Resul Deren, 'Çocukların kültürel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Toplumun kesimlerinde okuma beceri ve alışkanlığının yayılmasını istiyoruz. Kitap okumak kültürlenmektir. İstanbul Ulaşım A.Ş.ye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz' dedi.Etkinlik sonunda öğrencilere Ulaşım A.Ş. tarafından Toplu Ulaşımda Görgü ve Nezaket Kuralları kitabı dağıtıldı.


Geçtiğimiz aylarda da Sultangazi Belediyesi tarafından Habipler - Topkapı hattımızda 'Sultangazi'de okuma yolcusu kalmasın' kampanyası düzenlenmişti.​

<<Tüm Haberler