Haberler

On bir ayın sultânı Ramazan mübârek olsun!

28 Haziran 2014 Cumartesi günü itibarıyla “on bir ayın sultanı”, af ve mağfiret ayı Ramazan’a kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Rahmet, merhamet ve günahlardan bağışlanmaya vesile olan Ramazan, aynı zamanda bir fırsatlar ve imkânlar ayı olarak önemli bir yere sahip.

Bu vesileyle mübârek Ramazan ayının hem milletimize hem âlem-i İslam’a huzur, barış ve kardeşlik getirmesini Cenâb-ı Hak’tan niyâz ediyor; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ulaşım olarak halkımızın Ramazan-ı Şerîf’lerini tebrik ediyoruz!

Ramazan ayı boyunca gece geç saatlere kadar devam eden yolculuk talebini karşılamak ve halkımızın yaşamlarını kolaylaştırmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ulaşım, tren seferlerini uzatarak yolcularına hizmete devam edecektir.

Bu kapsamda, Ramazan münasebetiyle hatlarımızın tamamında seferler, Ramazan ayı boyunca gece 01.00’e kadar uzatılmış olup yalnızca T1 Bağcılar-Kabataş tramvay hattımızda seferler gece 02.00’ye kadar sürecektir.

Gece 00.00’a kadar mevcut sefer tarifesi geçerli olup tüm hatlarımızda 00.00-01.00 saatleri arasında

trenlerimiz 10’ar dakika aralıklarla hizmet verecektir. T1 Bağcılar-Kabataş tramvay hattımızda ise 01.00-02.00 saatleri arasında sefer aralıklarımız 20 dakika olacaktır. Ancak ihtiyaca göre bu sefer aralığı 15 veya 10 dakika olarak yeniden düzenlenebilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.