Haberler

YENİKAPI'DA HALEP FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Yenikapı’da Halep Sergisi

 

"Burası Halep" Fotoğraf Sergisi

 

Hayrat İnsani Yardım Derneği ve Bağcılar Belediyesi’nce düzenlenen "Burası Halep" fotoğraf sergisi, Yenikapı Metro İstasyonu sergi alanında açıldı. Sergi, 29 Ocak'a kadar Yenikapı Metro İstasyonu sergi alanında ziyaret edilebilecek.

            

 23 Ocak 2017 Halep Sergi Yenikapi (87) (Small)

            

Serginin açılışında konuşan Hayrat İnsani Yardım Derneği Başkanı Hakkı Aygün, amaçlarının Suriye'de yaşanan insani drama dikkat çekmek olduğunu söyledi.

 

Suriye'de iç savaş nedeniyle çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini aktaran Aygün, "Aileler perişan oldu. Sergiyle buna dikkat çekmek istiyoruz. Bu sergiyle Türkiye'nin Halep'te yaptığı insani yardımı göstererek uluslararası teşkilatların hiçbir şey yapmadığını da ortaya koyuyoruz." dedi.

 

Derneğin yardım faaliyetlerinden de bahseden Aygün, hükümetin çalışmalarının yanı sıra kendilerinin de sivil toplum örgütü olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, bölgeye insani yardım malzemeleri gönderdiklerini ve bunun devam edeceğini kaydetti.

         

  23 Ocak 2017 Halep Sergi Yenikapi (88) (Small)

           

Açılışa katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’da Suriye'deki iç savaşa değinerek, "5 milyona yakın insan ülkesini terk etti. 500 bine yakın insan hayatını kaybetti. Suriye'de en çok kıyım ve asimilasyonun yapıldığı yer maalesef Halep oldu. Biz tarihi sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Suriye'dekilerin Çanakkale'de ne işi varsa bizim de Suriye'de, Halep'te o işimiz var. Ensarlık görevimizi yerine getiriyoruz. Zulmün durması, gözyaşının durması ve insanlığın barış ve huzura kavuşması için çalışan Türkiye'nin neferi olmaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

            

  23 Ocak 2017 Halep Sergi Yenikapi (69) (Small)

            

Konuşmaların ardından Hakkı Aygün ve Lokman Çağırıcı, beraberindekilerle sergiyi gezdi. Sergide, Hayrat Derneği’nin, Halep'te yürüttüğü çalışmaları gösteren fotoğrafların yanı sıra Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflar da yer alıyor.

 

Toplam 45 fotoğrafın görülebileceği sergi, 29 Ocak'a kadar gezilebilecek.

               

 23 Ocak 2017 Halep Sergi Yenikapi (11) (Small)